هلدینگ مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر دارای چندین شرکت زیر مجموعه میباشد که هر کدام به اختصار شرح داده میشوند:


 شرکت پاکسان

شرکت پاکسان تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران است که با بهره گیری از فناوری روز دنیا و با بکارگیری متخصصین و مهندسین مجرب، هم اکنون به عنوان یکی از موفق ترین شرکت های پیشتاز در صنعت مواد شوینده و بهداشتی، فعالیت می نماید و از آن می توان به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکتهای تولید کننده مواد شوینده بهداشتی و صنعتی نام برد. محصولات این شرکت با برندهای سپید، رخشا، گلی، پوش، ارکید، برف، کیمیا، نسیم، پونه، سیو، شبنم، گلنار و عروس در ایران و خارج از کشور در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد.

شرکت پاکسان در ابتدا تحت عنوان شرکت تولیدی پاک کن با مسئولیت محدود، در تاریخ ۱۳۴۱/۱۰/۰۶  تحت شماره  ۸۴۹۳ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی استان تهران به ثبت رسید، سپس در۳۰ مهر سال  ۱۳۴۹به شرکت سهامی خاص پاکسان تغییر یافت. در سال  ۱۳۵۸به سازمان صنایع ملی ایران واگذار شد و در سال۱۳۷۰به بخش خصوصی منتقل گردید. در شهریور ۱۳۷۳به شرکت سهامی عام تغییر یافت و سپس در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. مرکز اصلی شرکت در تهران واقع شده و با توجه به اینکه بیش از۵۱ درصد سهام آن به طور غیر مستقیم به شرکت توسعه صنایع بهشهر تعلق دارد، شرکت پاکسان از جمله شرکت های گروه توسعه صنایع بهشهر می باشد.

 

فعالیت اصلی شرکت

موضوع فعالیت شرکت عبارت است از تهیه و تولید انواع مواد شوینده و پاک کننده، محصولات بهداشتی و آرایشی، کارهای تولیدی و بازرگانی، سرمایه گذاری، صادرات، واردات و انجام هر نوع عملیات و معاملاتی که بصورت مستقیم یا غیر مستقیم مرتبط با موضوع فعالیت شرکت باشد. پروانه های بهره برداری شرکت طی شماره های۲/۲/۴/۶۲/۱۱۲۵۹ مورخ۱۳۴۳/۳/۱۷ ،۴۵۶۶۶ مورخ ۱۳۴۸/۸/۱۳ ،۷۲۲۷۰ مورخ۱۳۴۹/۱۲/۱۳،۳۰۲۳۹/۲ مورخ۱۳۷۹/۱۰/۱۷ و اصلاحیه های بعد توسط وزارت صنایع صادر شده است.

  

 

 

 

شرکت گلتاش

 

 

شركت در تاریخ   ۱۳۶۱/۵/۱۰تحت شماره ۳۶۰۱ در اداره ثبت شركتهای اصفهان به ثبت رسید برابر صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۷۸/۱۰/۲۰ نوع شركت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردید. شركت گلتاش در مورخه۱۳۷۹/۱۱/۲۴درهیات پذیرش سازمان بورس اوراق بهادار تهران بطور مشروط پذیرفته شد و درتاریخ ۱۳۸۰/۴/۱۶ اولین معامله برروی سهام این شركت با نرخ۴۲۲۱ دلار انجام گرفت. موضوع شركت موضوع شركت بر اساس ماده دو اساسنامه عبارتست از تهیه و تولید انواع مواد شوینده و پاک كننده محصولات بهداشتی و آرایشی، كارهای تولیدی و بازرگانی، سرمایه گذاری و صادرات و واردات و انجام هر نوع عملیات و معاملاتی كه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم مرتبط با موضوع شركت باشد. و همچنین انجام امور مربوط به تامین مالی در چارچوب قوانین و مقرارت مربوطه و در جهت منافع شرکت. شركت گلتاش (سهامی عام) درحال حاضر درمجموع شركتهای تولید كننده محصولات شوینده، بهداشتی و آرایشی مقام نخست را در استان اصفهان و نیمه جنوبی كشور دارا می باشد.

 

 

 

 

شرکت ساینا

 

 

شركت صنایع بهداشتی ساینا در تاریخ۱۳۸۰/۱۰/۰۲ تحت شماره۱۸۱۸۰۲ در اداره ثبت شركتها و مالكیت صنعتی تهران بر مبنای توافقات و هماهنگی به عمل آمده فیمابین مدیریت شركت پاكسان و مدیریت گروه توسعه صنایع بهشهر در زمینی به مساحت۵/۵۹۸۹۸ متر مربع در ناحیه صنعتی شهرستان ابهر تاسیس گردید. موضوع شركت طبق ماده۲ اساس نامه به تهیه و تولید انواع مواد شوینده و پاک كننده، محصولات آرایشی، بهداشتی، شیمیایی و كارهای تولیدی و بازرگانی، سرمایه گذاری، صادراتی و واردات و انجام هر نوع عملیات ومعاملاتی كه بصورت مستقیم یا غیر مستقیم مرتبط با موضوع شركت باشد. سرمایه اولیه شرکت طبق ماده ۵ اساسنامه به مبلغ ده میلیارد ریال منقسم به یک میلیون سهم با نام ده هزار ریالی بوده که طی دو مرحله به شرح زیر به ۴۲ میلیارد ریال (شامل۴۲۰۰ سهم با نام ده هزار ریالی) در پایان سال مالی منتهی به۱۳۸۹/۰۹/۳۰ افزایش یافته است.

 

 

 

 

 

مروارید هامون

 

 

شركت تولیدی مرواریدهامون (سهامی خاص) توسط خانواده شهركی در تاریخ ۱۳۸۱/۶/۲۷ تأسیس و در اداره كل ثبت شركتها و مالكیت صنعتی استان سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است. مبایعه نامه و قرارداد انتقال با حق فسخ از طرف شركت مدیریت صنعت شوینده،‌ در تاریخ ۱۳۸۵/۱/۱۵با خانواده شهركی منعقد گردیده و نهایتاً در تاریخ ۱۳۸۶/۴/۲۶ خرید قطعی انجام و اسناد سهام معامله شده ثبت، تحویل، تحول و هیأت مدیره و مدیرعامل نیز مشخص و در تاریخ ۱۳۸۶/۴/۲۷ به ثبت رسیده است. سرمایه شركت دو میلیارد ریال بوده كه بر اساس مصوبه مجمع فوق العاده مورخه ۱۳۸۸/۰۳/۲۶ سرمایه شركت به ۱۴/۸میلیارد ریال منقسم به چهارده میلیون و هشتصد هزار سهم هزار ریالی بالغ گردیده و بر اساس مصوبه مجمع فوق العاده مورخه۱۳۸۹/۱۲/۱۷سرمایه شركت طی سال مالی مورد گزارش به چهارمیلیارد ریال منقسم به چهار میلیون سهم یك هزار ریالی تقلیل داده شد. موضوع فعالیت شركت طبق ماده ۳ اساسنامه تهیه و تولید انواع مواد شوینده، پاک كننده، محصولات بهداشتی و آرایشی، كارهای تولیدی و بازرگانی داخلی و خارجی، سرمایه گذاری، صادرات و انجام هر نوع عملیات و معاملاتی كه به صورت مستقیم و غیرمستقیم مرتبط با موضوع شركت باشد میباشد. لذا هدف اصلی آن افزایش توان تولید انواع پودرهای شوینده و تولید مایع ظرفشویی، سفیدكننده، كفشوی، جرمگیر برای پاسخگویی به نیازهای صادراتی كشورهای افغانستان، پاكستان و كشورهای حوزه خلیج فارس و نیز تأمین مصارف قسمت جنوب و شمال شرق و جنوب شرق كشور می باشد.

 

 

 

 

شرکت آلی شیمی

 

 

شرکت آلی شیمی قم درسال ۱۳۷۸ به همت آقایان زهیر و  عباس مهدوی  به منظور  تولید گلسیرین با استفاده از دانش فنی داخلی در شهرک صنعتی شکوهیه قم  تاسیس گردید . در سال ۱۳۸۶ جهت  توسعه  کارخانه و  تولید  محصول اسید  چرب شرکت مدیریت صنعت شوینده  توسعه  صنایع  بهشهر  نیز  به جمع  سهامداران  پیوست.

 

سهامداران :

درسال ۱۳۸۸ بنا به ضرورت درترکیب سهامداران تغییراتی ایجاد شدودر حال حاضر سهامداران این شرکت عبارتند از :

-شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر

-شرکت پاکسان

-شرکت ساینا

 

 

 

پاکسان ایروان

 

 

 این کارخانه در فوریه ۲۰۰۰ میلادی فعالیت خود را به منظور احداث چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی ایربونی واقع در حومه شهر ایروان مرکز جمهوری ارمنستان با سرمایه اولیه ششصد هزار درام آغاز وتحت شماره ۲۷۸۰۱۲۰۰۲۲۲۲ به ثبت رسیده و در بیست و پنجم جولای۲۰۰۰ میلادی سرمایه قانونی آن به مبلغ۵۵۰۵۰۰۰۰۰ درام افزایش یافت که شامل۹۱۷۵۰ سهم به مبلغ اسمی هر سهم۶۰۰۰ درام می باشد. 

 

 

 

 

 

 یاران توسعه

 

 

شرکت مدیریت یاران توسعه بهشهر (سهامی خاص) در تاریخ ۱۳۸۳/۱۰/۰۱ توسط شرکت سرمایه گذاری پس انداز کارکنان گروه توسعه صنایع بهشهر تهران و کانون بازنشستگان گروه توسعه صنایع بهشهر تأسیس و تحت شماره۲۳۷۲۳۴ در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسید، شرکت از تاریخ ۱۳۸۴/۰۲/۲۷ با خرید ماشین آلات چاپ شرکت پاکسان پا به عرصه تولید گذاشت و تأمین کلیه جعبه های مصرفی پاکسان را برعهده گرفت .

شرکت پاکسان در خردادماه ۱۳۸۸ کلیه سهام شرکت مدیریت یاران توسعه بهشهر را خریداری نمود . این شرکت توانسته با عنایت به پروردگار و کمک همکاران و متخصصین داخلی ورنی پایه آب را جایگزین ورنی روغنی که مضراتی در پی داشت، نماید، مضاف بر اینکه ورنی پایه آب از نظر مانده گاری رنگ روی جعبه های چاپ شده دوام بیشتری داشته و از پریدگی رنگ جعبه در اثر تابش نور خورشید در قفسه های سوپر مارکتها جلوگیری می کند.در سال جاری جهت بالا بردن کیفیت ظاهری انواع جعبه, سیستم ورنی ( یو وی ) را با همان ماشینهاز قدیمی راه اندازی نموده و در حال حاضر انواع جعبه های شکیل با لوگوی برجسته در این واحد تولید می شود .

استراتژی شرکت جهت حفظ و تداوم تولید و افزایش کیفیت چاپ ، خرید یکدستگاه ماشین چاپ 5 رنگ می باشد تا به بهترین کیفیت چاپ دسترسی پیدا کنیم. شرکت هم اینک با ۴۸ نفر پرسنل در دو شیفت کاری به فعالیت خود ادامه می دهد .

 

 

 

 

شرکت فراصرفه

 

 

شرکت فراصرفه در تاریخ ۱۲ آبان ماه سال ۱۳۷۹ هجری شمسی با رعایت قوانین جاری کشور و طبق مقررات اساسنامه و با هدف خدمت به جامه تاسیس شد و در تاریخ ۲۸ آبان ماه سال ۱۳۷۹ تحت شماره ۱۶۸۲۴۰ در اداره ثبت شرکتهاو مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید .

 

موضوع فعالیت:

موضوع وحدود فعالیت شرکت عبارت است از انجام معاملات بازرگانی اعم از واردات، صادرات، خرید، فروش و پخش هر نوع کالا، انجام هرگونه خدمات پخش کالاو حق العمل کاری، مشارکت در سهام شرکتهای دیگر و خرید سهام آنها و ایجاد کارخانه، کارگاه، فروشگاه، مراکز توزیع و نظایر آنها و انجام هرگونه امور بازرگانی که به موجب قانون تجارت مجاز و مربوط به موضوع شرکت باشد.