محصولات شستشوی دستی ظروف                          محصولات شستشوی ماشینی ظروف

 

 

محصولات شستشوی دستی ظروف

 

 

نیازمندی های مشتری ازمایع ظرفشویی:

برخی از این نیازها عبارتند از:

  • تمیزکردن، به‌خصوص درباره ظرف‌های چرب و باقی‌مانده نشاسته
  • كف كردن
  • نرم كردن دست
  • آبكشی آسان
  • درخشندگی
  • رایحه معطر
  • غلظت

 

محصولات شستشوی دستی ظروف(SDA) :

شستشوی ظروف شاید نسبت به سایر كارهای نظافت منزل بیشتر مورد توجه قرار گیرد. در حالت تئوری هر صابون و یا شوینده‌ای (به غیر از شوینده‌های مورد استفاده در ماشین ظرف‌شویی) می‌تواند برای شستشوی دستی ظروف استفاده شود اما در عمل صابون و سایر شوینده‌های مورد استفاده در شستشوی لباس برای شستشوی ظروف مناسب نیستند زیرا ممكن است كه به‌خوبی پاك نشوند و یا در اثر سایش، رنگ برخی از فلزات را از بین ببرند. بنابراین شوینده‌های ملایم دستی برای شستشوی ظروف بهترین انتخاب هستند.

 

شوینده‌های مایع شستشوی دستی ظروف (مایع ظرفشویی):

مشخصاتی كه برای مایع‌های ظرف شویی مهم هستند عبارت است از: پایداری كف، پاك‌كنندگی خوب، نرم‌بودن برای دست، پایداری در ذخیره‌سازی، بسته‌بندی مناسب و ...

در فرمولاسیون محصولات شوینده ،برای رعایت معیارهای فوق برخی از افزودنی‌های پایه توسط تولید‌كنندگان مورداستفاده قرارمی گیرد.

 

افزودنی‌ها:

مواد فعال سطحی: این مواد اصلی‌ترین افزودنی‌ها در مایع های ظرفشویی هستند و اغلب تركیبی از مواد فعال سطحی مختلف برای رسیدن به شرایط مطلوب از قبیل قابلیت حل شدن در آب‌های با درجه سختی متفاوت، كف پایدار و ...مورد استفاده قرارمی گیرد. كلیه مواد فعال سطحی مورد استفاده در شوینده‌ها قابل تجزیه در محیط زیست هستند.

 

افزودنی‌های پایدار كننده: این مواد به شوینده اضافه می‌شود تا محصول در شرایط مختلف ذخیره‌سازی همگن باشد. الكل‌ها، هیدروتروپ‌ها و نمك‌ها اغلب به این منظورمورد استفاده قرارمی گیرند.

 

افزودنی‌های رنگی و عطرها: این اجزاء محصول را منحصر بفرد می‌كنند و باید در مقادیر كم مصرف شوند.

 

افزودنی‌های نرم‌كننده: این ترکیبات شامل شوینده‌های مرطوب، روغن‌ها ، نرم‌كننده‌ها و ... هستند.

 

نگه‌دارنده‌ها: موادمحافظ در صورت نیاز در مقادیر كم اضافه می‌شوند تا از رشد باكتری‌ها در محصول كه باعث تغییر رنگ فرآورده و از بین رفتن خواص آن می‌شوند، جلوگیری كنند.

 

ترکیبات ضد باكتری: این مواد اغلب به منظور محافظت ضد باكتری های مضردست افزوده می‌شوند.

 

فاكتورهای عملكرد: میزان استفاده از مایع ظرف شویی اغلب بستگی به مقدار كف تولید شده دارد. اگرچه شوینده‌ها بر خلاف صابون تحت تاثیر سختی آب نیستند ولی در برخی از موارد كه در آب‌های خیلی سخت مورداستفاده قرارمی گیرند باید برخی از مواد افزودنی به آنهااضافه شود. مهمترین پارامترانتخاب یك مایع ظرف‌شویی غلظت آن یعنی نسبت مقدار مواد فعال سطحی به آب موجود در شوینده است كه البته بدیهی است غلظت بالای شوینده از نظر اقتصادی نیز مقرون به‌صرفه‌ترنیز می باشد، همچنین عملیات شستشو در آب سردتوسط این محصولات بهتر از آب گرم انجام می‌شود.

 

نكات مهم درباره مصرف شوینده‌ها:

  • اگر یك شوینده را به‌طور كامل مصرف نمی‌كنید آن‌را دور نریزید بلكه به یكی از اطرافیان خود بدهید.
  • ظروف خالی شوینده اغلب قابل بازیافت هستند بنابراین می‌توانید آنها درون سطل بازیافت بریزید.
  • هرگز از ظروف خالی شوینده برای مصارف دیگر استفاده نكنید.

 

مایع‌های ظرفشویی:

مایع ظرفشویی پاك كننده‌ای است كه برای زدودن چربی‌ها، باقی مانده غذاها و آلودگی‌های روی ظروف استفاده می‌شود. اجزا اصلی سازنده این محصول عبارتند از: پاك كننده‌ها (شوینده ها)، نرم كننده، غلظت دهنده و نگهدارنده. پاك كننده‌های مورد استفاده برای مایع ظرفشویی بسیار متنوع است اما در ایران در اكثر مایعات ظرفشویی عامل پاك كننده آلكیل بنزن سولفونیك اسیدی است كه با سود، دی و یا تری اتانول آمین خنثی شده است. شوینده‌ها از هر نوع كه باشند از طریق حل كردن چربی‌ها در آب باعث شتشو و برطرف شدن كثیفی‌ها از روی ظروف می شوند.

 

افزودنی‌های شوینده‌های مود استفاده در ماشین ظرفشویی:

برای اینكه شوینده كلیه خاصیت ‌های فوق را داشته باشد براساس فرمولاسیون و نوع محصول افزودنی‌های زیر باید به آن اضافه شود:

 

مواد فعال سطحی از نوع نانیونیك:

این مواد كشش سطحی آب را كاهش می‌دهند بنابراین آب به سرعت سطح ظروف و باقی‌مانده‌های غذا را مرطوب می‌كند. كاهش كشش سطحی آب موجب می‌شود یك لایه از آب سطح ظروف را بپوشاند و هیچ محل خشكی باقی نماند. همچنین این مواد به پاك كردن و تعلیق ذرات چربی مانند كره و روغن آشپزی كمك می كنند مواد جاذب سطحی نانیونیك به این دلیل استفاده می‌شوند كه كف زایی كمتری دارند.

 

سازنده (كمپلكس فسفات‌ها) :

این مواد با مواد معدنی كه موجب سختی آب می‌شوند تركیب شده و آنها را به صورت محلول نگه می‌دارد و بنابراین باعث می‌شود تا مواد معدنی با باقی‌مانده‌های غذا تركیب نشده و بنابراین تركیبات مواد معدنی- باقی‌مانده غذا به صورت لكه و یا فیلم بر روی ظروف باقی نماند.

 

موادی كه از خوردگی جلوگیری می‌كنند (سدیم سیلیكات) :

امكان محافظت از قسمت‌های مختلف ماشین ظرف شویی را فراهم می‌كند. همچنین از پاك شدن طرح‌های روی ظرف چینی و خوردگی فلزاتی مانند آلومینیوم جلوگیری می‌كند.

 

تركیبات كلری:

فرایند را بهداشتی كرده و باعث حل شدن ذرات پروتئین مثل شیر و تخم‌مرغ می‌شود. همچنین رسوبات قهوه و چای را از ظروف شیشه‌ای پاك می‌كند.

 

افزودنی‌های خاص (سدیم آلومینات، بوریك اكسید، آلومینیوم فسفات و ...) :

این مواد از پاك شدن طرح‌های روی ظروف چینی جلوگیری می‌كند.

 

آلكالی‌های افزودنی (سدیم كربنات، تری سدیم فسفات):

این مواد به پاك كردن ذرات چربی كمك می‌كند.

 

اسانس:

این مواد بوی حاصل از مواد پایه تشكیل دهنده شوینده و بوی باقی‌مانده از غذاها را از بین می‌برد.

 

افزودنی‌های فرایندی:

عمدتا مواد خنثی هستند كه به مواد فعال امكان می‌دهند كه به فرم قابل استفاده‌ای با هم تركیب شوند.